Image

W dniu 6. września b.r. uczestnicy Dziennego Domu „Senior Wigor” i Środowiskowego Domu Samopomocy w Swarzędzu wzięli udział w 19 Festynie Integracyjnym „Barierom Stop” organizowanym corocznie przez Powiat Poznański i dyrekcję DPS w Lisówkach. W Festynie wzięły również udział placówki z terenu powiatu poznańskiego i województwa wielkopolskiego. W tym roku tematem przewodnim była Hiszpania w związku z czym wszystkie atrakcje przygotowane przez organizatorów nawiązywały tematycznie do klimatu hiszpańskiego. Część artystyczną wypełnił pokaz tańca flamenco a następnie występ polskiej wokalistki Moniki Lewczuk, która wykonała między innymi jedną z bardziej znanych jej piosenek p.t. „Libre”.

Uczestnicy festynu mieli również okazję wziąć udział w grach zręcznościowych a także quizie wiedzy dotyczącym architektury hiszpańskiej. Dodatkową atrakcją była możliwość przejażdżki bryczką po terenie ośrodka.

W czasie festynu nie zabrakło również wspaniałego poczęstunku; oprócz pysznego ciasta uczestnicy skosztowali hiszpańskiego chłodnika na bazie pomidorów o nazwie gazpacho oraz tzw. tapas, przypominających nasze kanapki.

Wśród wielu atrakcji było też zwiedzanie wystawy konkursowej pn. „Leśny surrealizm” składającej się z prac przygotowanych przez uczestników Festynu. Nazwa wystawy nawiązuje do kierunku w sztuce malarskiej, którą zapoczątkował artysta pochodzenia hiszpańskiego słynny Salvador Dali.

Na zakończenie imprezy każda placówka otrzymała pamiątkowy dyplom oraz nagrodę, która wpisała się  temat przewodni – Hiszpania.

XIX Festyn Integracyjny „Barierom Stop- Ole!” był wyjątkowo udany. Tego dnia dopisała nie tylko pogoda, ale także nastoje wszystkich uczestników tego spotkania.

Barbara Ch. – Środowiskowy Dom Samopomocy

Renata Ś. – Dzienny Dom „Senior- WIGOR”